Bez kategorii

Czy każdy notariusz jest równie dobry? Na co zwracać uwagę? 

notariusz Kraków

Szukasz lub dopiero zaczniesz szukać notariusza? W takim razie dobrze trafiłeś, ponieważ w tym artykule powiemy, czym wyróżnia się dobry notariusz Kraków.  Załatwianie spraw urzędowych nigdy nie jest przyjemne i tak sprawne, jak byśmy chcieli. Dlatego trafienie na dobrego urzędnika to połowa sukcesu.

Kiedy potrzebujemy notariusza?

Prawnik, komornik – ci urzędnicy od razu nam się z czymś kojarzą. A jak jest z notariuszem? Okazuje się, że wielu młodych ludzi nie wie, czym się zajmuje notariusz Kraków. W rzeczywistości jednak, notariusz Kraków jest nam potrzebny minimum raz w życiu. Akt notarialny – dokument, który sporządza opisywany przez nas urzędnik jest nam niezbędny chociażby przy sprzedaży lub kupnie mieszkania. Kiedy jeszcze musimy się udać do notariusza?

  • Darowanie nieruchomości – Niestety, w Polsce nawet ofiarując coś komuś trzeba płacić dodatkowe podatki. Notariusz najlepiej orientuje się, w jakiej sytuacji są one konieczne.
  • Podpisanie intercyzy – Jest to coraz popularniejsza forma zabezpieczenia majątku własnego jednego ze współmałżonków.
  • Spisanie lub unieważnienie testamentu – Kwestia pieniędzy zwykle budzi wiele kontrowersji, również w rodzinach. Dlatego spisanie testamentu nie jest proste, a po śmierci jego właściciela często inni próbują podważyć dane postanowienia. Dlatego podpis notariusza jest tak ważny.
  • Poświadczenie, że kopia dokumentu jest zgodna z oryginałem – Ponieważ próby oszustw są tak częste, niektóre instytucje wymagają prawnego potwierdzenia, że kopia dokumentu jest zgodna z oryginałem.
notariusz czynny w sobotę Kraków

Czym wyróżnia się dobry notariusz Kraków?

Pierwsze wrażenie – ono ma duże znaczenie. Jeżeli już na pierwszej wizycie czujesz się niekomfortowo, nieżyczliwe traktowany to znaczy, że dalsza współpraca nie będzie przyjemniejsza. Dobry notariusz powinien służyć pomocą i wsparciem. Powinien być chętny do udzielania rad. Pracujesz do późna od poniedziałku do piątku a twój szef nie jest skłonny do dawania wolnego? Notariusz czynny w sobotę Kraków to skarb! Da się znaleźć takie kancelarie. Popytaj znajomych z usług jakiej kancelarii korzystali. To może się okazać pomocne. Co ważne, notariusz, a nawet cała kancelaria notarialna Kraków może się szczególnie specjalizować w danej branży. Na przykład w branży IT, czy typowo spisywaniu intercyz. Dlatego szukając odpowiedniego notariusza, dopytaj jak bardzo zna się on na twojej branży.