Bez kategorii

Czy warto wybierać hotele kilkugwiazdkowe?  

hotel w Poznaniu

Prognozy straszą, że rok 2023 przyniesie wiele niekorzystnych dla naszych portfeli zmian. Już w tym roku mocno odczuliśmy skutki inflacji, ale prawdziwe podwyżki mają się dopiero zacząć.  Jak to się ma do wakacji? Czy hotele także podrożały? Czy warto wypoczywać w hotelach kilku gwiazdkowych? A może lepiej wybrać tańszy hotel w Poznaniu, a jedynie skorzystać gdzieś ze strefy spa? O tym w artykule. Zapraszamy.

Czy hotel w Poznaniu 3-5 gwiazdkowy to zawsze najlepszy wybór?

Hotele kilkugwiazdkowe to obiekty, które posiadają podwyższony standard. Charakteryzują się odpowiednimi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, a także stylowymi i przytulnymi wnętrzami. Powinna w nich panować ciepła, rodzinna atmosfera. Kolejną cechą tych hoteli jest nowoczesne wyposażenie wnętrz, w tym sal konferencyjnych. Brzmi pięknie, jednak ceny nie są zachęcające dla zwykłych „Kowalskich”. Hotele 5-gwiazdkowe posiadają także strefę spa. Jednak doba w takim miejscu może kosztować do nawet kilka tysięcy złotych za osobę. Obiad w takim hotelu kosztuje minimum 100 złotych na osobę. Oczywiście pakiety za kilka tysięcy złotych obejmują już korzystanie ze stref spa, w cenę wliczone są również posiłki i inne udogodnienia. W takich hotelach są również pokoje za kilkaset złotych, jednak za wszelkie dodatkowe rzeczy typu wellness należy dopłacać.

hotel Poznań

A może tak tańsza opcja i dzień w spa?

Wiele osób wybierając drogie hotele później i tak nie korzysta przez wiele czasu z ich udogodnień. Czy nie lepiej poszukać hotelu o wysokim standardzie, ale bez basenu i tym podobnych rzeczy, a osobno wykupić wstęp do jakiegoś SPA i spędzić w nim całego  dnia?  Powiedzmy teraz o samym wyborze hotelu. Na co zwracać uwagę decydując się na daną opcję? Niestety nie wszyscy właściciele hoteli pokazują zdjęcia, które przedstawiają całą prawdę o pokojach i ich stanie. Nierzadko też do zdjęć wybierają najlepsze apartamenty, a gdy przyjeżdżają goście odprowadzani są do tych gorszych, licząc, że nie będą protestować. I niestety większość Polaków rzeczywiście boi się zabrać głos, nawet gdy nie są zadowoleni stanem zarezerwowanego pokoju. Dlatego, zanim coś zarezerwujesz, zorientuj się, czy na pewno widzisz zdjęcia pokoju, w którym będziesz przebywać. Dobrze przypatrz się zdjęciom kuchni i łazienki. I co bardzo ważne – poczytaj opinie! Z opinii możesz się naprawdę wiele dowiedzieć. Jeżeli będziesz z małymi dziećmi, a jedziesz na dłużej, zwróć uwagę na piętro, na którym znajduje się apartament. Czy jest winda? Wybierając hotel Poznań sprawdź dobrze lokalizację. Szkoda byłoby tracić czas na długie dojazdy.