Bez kategorii

Frezowanie CNC Poznań, Toczenie CNC Poznań i inne metody obróbki

Toczenie CNC Poznań

Usługi CNC wykonywane są przez wiele firm. Oferta każdej z nich może różnic się. Wszystko zależy od dostępnego sprzętu czy kwalifikacji pracowników. Jedną z najpopularniejszych metod obróbki metali jest frezowanie i toczenie. Dlaczego maszyny CNC stają się coraz popularniejsze? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się.

Frezowanie i toczenie – popularne metody obróbki metali

Frezowanie CNC Poznań i toczenie to metody obróbki, które znajdziemy prawie w każdym zakładzie tokarskim. Te usługi cieszą się ogromną popularnością ze względu na zalety, jakimi się wyróżniają. Frezowaniu i toczeniu poddaje się nie tylko materiały metalowe. Obrabiać można również tworzywa sztuczne, drewno czy szkło. Te metody obróbki pozwalają otrzymać oczekiwanie efekty w krótkim czasie.

Maszyny CNC i ich wykorzystanie

Coraz częściej w zakładach, które zajmują się obróbką metali wykorzystuje się nowoczesne maszyny CNC. Jest wiele zalet ich użytkowania, jednak do najistotniejszych zaliczymy:

  • znacznie szybsza obróbka materiałów,
  • precyzyjniejsze efekty końcowe,
  • mniejsza ingerencja człowieka w obróbkę,
  • łatwe sterowanie urządzeniem,
  • możliwość przyjmowania większej ilości zleceń,
  • większa efektywność.

To najważniejsze zalety, przez które przedsiębiorcy decydują się na inwestycję w te maszyny. Oczywiście istnieją jeszcze inne powody. Niestety największą wadą związaną z tymi maszynami jest ich zakup. Jest to ogromna inwestycja, która często wiąże się z kredytowaniem.

Frezowanie CNC Poznań

Inne usługi związane z obróbką metali

Frezowanie i toczenie CNC Poznań to nie jedyne sposoby obróbki metali. Inne metody obróbki, jakie wyróżniamy to: cięcie wodą, szlifowanie, wiercenie, spawanie, obróbka skrawaniem CNC oraz obróbka stali kwasoodpornej CNC.

To, z której metody skorzystamy zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na precyzyjnej obróbce, niewymagających dalszych działań, to świetnym sposobem będzie cięcie wodą. Natomiast jeśli chcemy obrabiać materiały drewniane o płaskiej powierzchni, to w tym przypadku świetnie sprawdzi się frezowanie.