Bez kategorii

Jakie rolety wybierać do swojego domu?

Żaluzje Nakło nad Notecią

Odpowiednie rolety są kluczowe, jeśli zależy nam na jak najlepszym zakryciu okien. Rolety występują w różnych rodzajach, wymiarach i stopniach przepuszczalności światła. Właśnie dlatego często nie wiemy, jakie rolety będą najlepsze do naszego domu. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Warto pamiętać

Wybierając w sklepach te odpowiednie rolety Nakło nad Notecią, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą nam podjąć ostateczną decyzję. Rolety to rozwiązanie na kilka lat, dlatego ważne jest:

1. Przepuszczalność światła. Regulowanie dopływu światła do mieszkania powinno być proste, jeśli chcemy móc manewrować ilością światła wpadającego do danego pomieszczenia. Żaluzje Nakło nad Notecią, które mają podgumowaną tkaninę, zapewniają najwyższy stopień zaciemnienia. Jeśli wybierzemy rolety z tkanin transparentnych, uzyskamy mleczne, delikatnie rozproszone światło.

2. Typ montażu. Rolety wolno wiszące są zazwyczaj montowane na nadprożu nad wnęką okienną. Tutaj ważne jest, żeby odpowiednio wymierzyć okno, ponieważ roleta może przeszkadzać przy otwieraniu okna. Alternatywą dla tego rozwiązania są rolety mini, które montujemy na pojedyncze skrzydło okienne, które nie potrzebują przykręcania. Kolejnym rodzajem jest montaż rolet na prowadnicach. Wymaga on dużego doświadczenia i znajomości technik montażu – wybierajmy tylko profesjonalistów.

Rolety Nakło nad Notecią

3. Kolor i wzór. Roleta powinna chronić przed światłem i zdobić wnętrze. Wybierajmy kolorystykę, która wpasuje się w klimat danego pomieszczenia, ale pamiętajmy także o przepuszczalności światła. W tym przypadku warto zaznaczyć, że jaśniejsze kolory przepuszczają znacznie więcej światła.  

Pamiętaj o Twoim zdaniu

Pamiętaj, że nic nie powinno być ważniejsze niż Twoje własne oczekiwania. Zaprojektuj pomieszczenia według własnej wizji, a z pewnością będziesz zadowolony. Dokładnie przeanalizuj wszystkie opcje rolet, zasłon, żaluzji czy rolet, ponieważ jest w czym wybierać!