Bez kategorii

Mogilno, Żnin, Barcin – Gdzie warto zamieszkać?

Mogilno

Chcesz kupić nowe mieszkanie? A może pragniesz zbudować swój własny dom? Takie marzenie ma wiele osób. Niektórzy z góry wiedzą, gdzie chcieliby mieszkać, inni nie mogą się zdecydować. A jakiej grupie Ty jesteś? W tym artykule powiemy o trzech miastach – Barcin, Żnin, Mogilno.

Barcin – Małe ale ze wszystkim, co potrzebne

Spośród tych trzech opisywanych miast Barcin jest najmniejszym. Nie ma też Szpitala, przez co nie jest miastem powiatowym. Jednak według większość jest najbardziej urokliwym miasteczkiem. Podzielone jest na dwie części przez rzekę Noteć. Mieszkańcy mogą się cieszyć widokiem lasów, łąk, licznych terenów zielonych. W mieście tym są przedszkola, szkoły podstawowe i liceum ogólnokształcące. Można stąd bezproblemowo dojechać do Łabiszyna, Bydgoszczy, Żnina, Mogilna czy Inowrocławia. Niedaleko, w Piechcinie jest piękne jezioro nazywane „polską Chorwacją”. W Barcinie jest basen, stadion, orliki. Nie można zapomnieć o niedawno powstałym Miejskim Domu Kultury z salą kinowo teatralną. Duża ilość sklepów sprawia, że niczego tu nie brakuje.

Mogilno

Mogilno – Do Poznania pociągiem

Mogilno, to miasto, które wciąż się rozwija. Jest coraz więcej stanowisk pracy, coraz więcej marketów, domów, bloków. Stąd można łatwo dojechać do Poznania, Gniezna, Trzemeszna, Strzelna, Kruszwicy, Biskupina oraz sanktuariów w Markowicach i Licheniu. Mieszkańcy Mogilna mogą cieszyć się świetną komunikacją autobusową do innych miejscowości. Prócz tego Mogilno jest bardzo ważnym punktem na kolejowych szlakach. Nie możemy zapomnieć o malowniczym parku, w którego skład wchodzi jezioro. Nie każde miasto może się pochwalić jeziorem w jego centralnej części. Można by mówić jeszcze wiele. Buduje się tu coraz więcej nowoczesnych bloków, które kuszą osoby z dużych miast takich jak Bydgoszcz, a nawet Poznań.

 Żnin – Kolejka wąskotorowa i nie tylko  

Żnin przewyższa Barcin na pewno tym, że posiada własny Szpital. Dlatego właśnie jest miastem powiatowym. Na terenie Żnina znajduje się piękna, wyremontowana Państwowa Straż Pożarna. Podobnie jak w Mogilnie jest tu jezioro, jednak w przeciwieństwie do tego mogileńskiego można się w nim kąpać. Jest nawet małe molo. Dzięki niedawno zrobionej trasie S5 dojedzie się stąd w godzinę do Poznania.

Podsumowując, każde z tych miast ma coś w sobie. Dlatego warto przeanalizować swoje potrzeby.