Bez kategorii

Nowe rowery miejskie – czy warto kupować je w hipermarkecie?

Nowe rowery miejskie


Nowe rowery miejskie które w prostym rzędzie pięknie prezentują się w marketach przyciągają naszą uwagę ze względu na atrakcyjną cenę. Na pierwszy rzut oka wydają się solidnie wykonane. Zazwyczaj jednak z marnym skutkiem szukać tam roweru wysokiej klasy. Zawarte w nich komponenty i ramy są wykonane z miękkich stopów metalu, przez co szybko się psują i są niekomfortowe w użytkowaniu. Wystarczy przejechać kilka metrów marketowym sprzętem oraz profesjonalnym. Różnica jest bardzo duża w wygodzie jazdy. Nawet jeśli chcemy kupić rower na sporadyczne wycieczki, lepiej wybrać się do lokalnego sklepu rowerowego, niż do galerii handlowej.


Nowe rowery miejskie – jaką kwotę powinniśmy przeznaczyć na rower, który posłuży nam lata?

W teorii dobry rower miejski kupimy już za 1000-1400 zł, który będzie z nami 5-10 lat bez większych usterek. Jednak jeśli chcemy, aby nasz jednoślad był wygodny, a do tego niezawodny, postawmy na rower holenderski. Za ok. 3 tysiące kupimy sprzęt, który będzie z nami całe życie. Pamiętajmy, iż każdy rower wymaga smarowania, regulacji i wymiany niektórych elementów jak hamulce, opony, czy. łańcuch.

Nowe rowery miejskie – na co zwracać uwagę przy zakupie jednośladu?


Przy kupnie roweru najważniejszy jest rozmiar ramy. Jeśli mieszamy w bloku bez windy, zwróćmy uwagę także na wagę jednośladu. Powinniśmy być w stanie go bez problemu podnieść. Rowery miejskie mają od jednego do 7-12 biegów, jednak nie ma to większego znaczenia w codziennym użytkowaniu. Równie dobry będzie rower, który posiada 4 przerzutki. Zwróć uwagę na wyposażenie dodatkowe, takie jak: oświetlenie, błotniki, koszyk czy bagażnik. Dla kobiet istotką kwestią jest to, gdy rower posiada osłonę na tylne koła tzw. dress guard. Pozwala on na jazdę w spódnicach i sukienkach. W jeździe miejskiej rozmiar kół nie ma takiego znaczenia jak rozmiar ramy, jednak nadal jest istotny. Większe koło pokonuje lepiej przeszkody np. ubytki w jezdni oraz pozwala efektywniej jechać po płaskich drogach, także jeśli mamy wybór – postawmy na opony o większej średnicy.

Używane rowery miejskie


Używane rowery miejskie – czy warto się nimi zainteresować?
Z jednej strony chcemy kupić rower niezawodny, który będzie nam służył długie lata, a z drugiej nie chcemy wydawać 5-10 tysięcy na jednoślad. Warto wtedy pomyśleć nad kupnem używanego sprzętu wysokiej klasy. W dobrych sklepach rowerowych, możemy kupić go za 2-3 tysiące taniej, a będzie on sprawdzony, wyczyszczony, a wszystkie niedziałające elementy wymienione na nowe. Taki 2-3-letni rower jest jak nowy. My mamy gwarancję jakości oraz sporą kwotę zaoszczędzoną w portfelu.