Bez kategorii

Suszarnie bębnowe – charakterystyka suszarni do biomasy

Suszarnia taśmowa

Biomasa to odnawialne źródło energii, które ma ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach. Są to substancje o pochodzeniu roślinnym bądź zwierzęcym. Biomasa może być w różnej formie – stałej, ciekłej bądź gazowej. Dlaczego warto postawić na wytwarzanie energii za pomocą biomasy? Co warto wiedzieć?

Suszarnie do biomasy – rodzaje i charakterystyka

Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze urządzenia i sprzęty. Ich celem jest zwiększenie wydajności pracy czy też zwiększenie produkcji i unowocześnienie zakładu pracy. Jeśli chodzi o biomasę, to coraz częściej inwestuje się w suszarnie do biomasy. W ofercie firm zajmujących się ich produkcją znaleźć można suszarnie z wykorzystaniem energii słonecznej, suszarnie bębnowe, suszarnie taśmowe, strumieniowe oraz fluidalne.

  1. Suszenie z wykorzystaniem energii słonecznej, dzięki nowoczesnej technologii jest przede wszystkim ekonomiczne. Jedyną wadą jest konieczność przerzucania materiału, w celu ułatwienia suszenia.
  2. Suszarnie bębnowe wykorzystywane są do suszenia materiałów sypkich. Jest to tradycyjne, często wykorzystywane rozwiązanie. Ważne, aby temperatura suszenia było odpowiednio ustawiona – nie może być ani za wysoka, ani za niska.
  3. Suszarnia taśmowa – wydłuża drogę suszenia, dzięki czemu wzrasta jakość suszonego surowca. Dodatkowo za pomocą tego sprzętu biomasa jest również segregowana i czyszczona.
  4. Suszarnie pneumatyczne – materiał suszony jest za pomocą pary wodnej bądź gorącego powietrza. Biomasa ma krótki kontakt z czynnikiem suszącym, dlatego najlepiej sprawdzają się materiały sypkie, o małych średnicach.
  5. Suszarnie fluidalne – pozwalają na szybkie odparowanie wody z trocin. Zaletą jest naturalne czyszczenie surowca.
Suszarnie bębnowe

Znacznie wykorzystania suszarni

Coraz więcej osób decyduje się na zakup suszarni do biomasy. Dlaczego? Biomasa, którą cechuje wysoka wilgotność jest niemożliwa do spalenia. W tym cel wykorzystuje się suszarnie do biomasy. Najczęściej wybierane to suszarnie taśmowe, bądź suszarnie bębnowe. Ich głównym celem jest dokładne wysuszenie biomasy. Często warunki atmosferyczne lub brak odpowiedniego miejsca do przechowywania tego surowca sprawiają, że niezbędny jest zakup suszarni do biomasy.