Bez kategorii

Jaki wpływ mają masaże kosmetyczne?

Masaż Inowrocław

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z masaży. Mimo wszystko nie każdego stać na to, aby korzystać z nich kilka razy w miesięcy, jedynie jest to kilka razy w roku. Są one dość kosztowne, ale może warto przeznaczyć na nie więcej funduszy? Czy mają pozytywny wpływ na zdrowie? Czy warto skorzystać z masaży? Odpowiadamy!

Czym jest masaż?

Masaż kosmetyczny to zabieg, który relaksuje, odpręża i wycisza. W zależności od tego, jaka usługa jest wykonywana, można do jego pomocy posługiwać się olejkami i zapachami eterycznymi, ziołami, glinkami oczyszczającymi, czekoladą, a nawet gorącymi kamieniami. Często też podczas masażu możemy napawać się cichą i relaksującą muzyką lub śpiewem ptaków. Co więcej, jest to przede wszystkim zabieg kosmetyczny, uzupełniający inne zabiegi pielęgnacyjne.

Charakterystyka masażu kosmetycznego

Masaż Inowrocław polega na mechanicznym oddziaływaniu poprzez serię ruchów na skórę, tkanki, mięśnie i narządy. Kosmetyczka, dobierając odpowiednie techniki masażu, wprowadza cię w stan rozluźnienia i odprężenia. Masaż kosmetyczny trwa zazwyczaj 20–30 minut.

Masaż Inowrocław

Wpływ masażu na skórę

Mało kto wie, że oprócz pozytywnego wpływu na samopoczucie, masaże wpływają zwłaszcza na nasze zdrowie. Przede wszystkim dbają o wcześniej wspomniane odprężenie i relaks, który świetnie wpływa na samopoczucie, ale także daję kopa energii do dalszej pracy! Daje on także wiele pozytywnego wpływu na wygląd naszego ciała. Wiele kobiet decyduje się na tak zwane masaże antycellulitowe, które wpływają na zmniejszenie jego widoczności, ujędrniają skórę oraz jednocześnie sprawiają, że wygląda na nawilżoną i napiętą. Ponadto wykonuje się go często przed zabiegami na twarz – jest niezastąpionym dodatkiem przy zabiegu nawilżającym, bowiem przynosi natychmiastową ulgę spierzchniętej skórze, zapobiega tworzeniu się zmarszczek, uelastycznia skórę.