Bez kategorii

Gdzie kupować piasty do koła tanio? Części używane czy nowe? 

piasty do koła tanio

Stal drożeje więc w górę idą również ceny części samochodowych. Gdzie kupować łożyska, sprężyny, piasty do koła tanio? Lepiej w sklepie stacjonarnym czy przez Internet? Wybierać części samochodowe nowe czy używane? Powiemy o tym w artykule. Zapraszamy do lektury.

Łożyska, świece, piasty do koła tanio – Skąd brać?

Gdzie kupować części samochodowe, żeby nie przepłacać? Jest wiele sklepów motoryzacyjnych. Skąd wiedzieć, czy ceny w danym sklepie nie są wygórowane? Najlepiej, jeśli ma się możliwość porównać kilka miejsc. Jeśli nie, nierzadko w Internecie znajdziemy strony sklepów, w których podane są ceny produktów. Dzięki temu możemy je porównać. Świece, akumulatory, łożyska czy inne części takie jak piasty do koła tanio można kupić w hurtowni, jednak nie każda decyduje się na sprzedaż detaliczną, po jednym egzemplarzu. A czy warto kupować przez Internet?

auto części Ksawerów

Kupowanie przez Internet – tak czy nie?  

Często przez Internet bardziej opłaca się kupować części. Dlaczego? Ponieważ, jak wspomnieliśmy już w poprzednim akapicie, nie trudno jest zestawić ze sobą kilka sklepów, porównać w nich ceny, materiały z których są wykonane produkty. Co więcej, nie musimy wychodzić z domu, żeby złożyć zamówienie, Ba! Często nawet nie musimy go odbierać poza domem, bo przesyłka może trafić pod same drzwi. Jest jednak pewien minus kupowania przez Internet. Nigdy nie wiemy, czy auto części Ksawerów przyjadą do nas właśnie takie, jakie zamawialiśmy. Zdarzają się pomyłki w zamówieniach. Czasem też przez to, że nie możemy produktu dotknąć, zobaczyć na żywo, zamawiamy coś zbyt małego lub dużego. Jeżeli zależy nam na czasie, takie pomyłki mogą być denerwujące.

Części nowe, czy używane?  

Zarówno nowe, jak i używane mają swoje plusy. Używane na pewno:  

  • są tańsze,
  • nie zawsze dostępne, ponieważ czeka na nie wielu mechaników,
  • nie mają gwarancji,
  • mogą przyjechać zepsute, przerobione i tak dalej,
  • najczęściej nie ma opcji zwrotu.

Nowe części są zdecydowanie droższe, jednak:

  • praktycznie zawsze możemy mieć pewność, że znajdziemy to, czego szukamy, ponieważ są łatwo dostępne.
  • posiadają gwarancję;
  • na pewno nie były modyfikowane – Nowa rzecz musi mieć określone parametry, dodatki i tak dalej. Musi zgadzać się z opisem.