Bez kategorii

Najpopularniejsze metody obróbki metali

Gięcie blach Inowrocław

Usługi cięcia metali świadczy wiele firm. Oferta każdej z nich może znacznie różnić się, z tego względu, że metod obróbki jest wiele i w zależności od posiadanego zaplecza maszynowego są one świadczone. Kto korzysta z usług cięcia metali? Które z metod są najczęściej wykorzystywane?

Popularne sposoby na obróbkę metali

Jest wiele metod obróbki metali, a każda z nich posiada zarówno zalety, jak i wady. Do najpowszechniejszych metod obróbki metali zaliczyć można:

  • frezowanie – polega na obróbce materiałów o płaskiej powierzchni za pomocą takich urządzeń, jak frezarki. Obrabiać można metale, jak również i inne materiały;
  • toczenie – polega na obróbce materiałów w kształcie brył obrotowych za pomocą takiego urządzenia jak tokarka. Do najczęściej obrabianych materiałów za pomocą tej metody zaliczyć można: metal, szkło, plastik i tworzywa sztuczne.
  • spawanie – jest to jedna z popularniejszych metod, za pomocą której można łączyć większość metali niezależnych oraz stal;
  • gięcie blach Bydgoszcz – metoda ta polega na trwałej zmianie krzywizn obrabianego przedmiotu;
  • cięcie laserem – jest to jedna z precyzyjniejszych metod obróbki metali, w które czynnikiem tnącym jest wiązka lasera o wysokiej temperaturze.

Oczywiście sposobów na obróbkę metali jest znacznie więcej i to, jakie są świadczone w danej firmie, zależy od posiadanego sprzętu. Co ważne takimi maszynami obrabia się nie tylko metale, ale również i inne materiały, do których zaliczyć możemy: szkło, plastik, tworzywa sztuczne, ceramikę, gres i inne.

Gięcie blach Bydgoszcz

Gięcie blach Inowrocław – więcej informacji

Tak jak już wcześniej wspomniano gięcie blach polega na zmianie krzywizn. Wyróżniamy wyginanie blach, gdzie otrzymujemy zakrzywiony przedmiot oraz prostowanie, gdzie otrzymuje się wyprostowany metal. Jest kilka metod, dzięki którym wykorzystuje się pogięte blachy. Jedną z nich jest walcowanie metali. Metoda ta wykorzystywana jest w celu uzyskania prętów, profili, kształtowników, rur oraz zbiorników. Innym sposobem jest ciągnienie, które polega na przeciągnięciu materiału przez otwór w specjalnie ukształtowanej matrycy.